Naisten edustusjoukkueen ottelut

Kansallinen Liiga 2024

PÄIVÄ PVM KELLO KOTI VIERAS KENTTÄ TULOS TALLENNE
La 13.4. 19:00 Ilves FC Honka Tammelan stadion
La 20.4. 17:00 Åland United Ilves Wiklöf Holding Arena, Mariehamn
Pe 26.4. 19:00 PK-35 Vantaa Ilves Jalkapallostadion, Vantaa
Pe 3.5. 19:00 Ilves PKKU Tammelan stadion
Su 12.5. 14:00 HJK Ilves Bolt Arena, Helsinki
La 18.5. 16:00 JyPK Ilves Harjun stadion, Jyväskylä
La 25.5. 16:00 Ilves KuPS Tammelan stadion
Pe 7.6. 19:00 Ilves HPS Tammelan stadion
La 15.6. 16:00 PK-35 Ilves Algeco Areena, Helsinki
La 29.6. 16:00 FC Honka Ilves Tapiola, Espoo  
Su 7.7 14:00 Ilves Åland United Tammelan stadion  
Su 21.7 13:00 Ilves PK-35 Vantaa Tammelan stadion  
La 27.7 15:00 PKKU Ilves Hyrylän urheilupuisto  
Ke 31.7 19:00 Ilves HJK Tammelan stadion  
La 10.8 16:00 Ilves JyPK Tammelan stadion  
La 17.8. 16:00 KuPS Ilves Väre Areena Kuopio  
Su 25.8. 19:00 Ilves PK-35 Tammelan stadion  
La 31.8. 17:00 HPS Ilves JYA Housing Areena, Helsinki  

Harjoitusottelut 2024

PÄIVÄ PVM KELLO KOTI   VIERAS KENTTÄ TULOS TALLENNE
La 6.1. 12:25 Ilves EBK Pirkkahalli C 1-0 (0-0)  
La 20.1. 12:25 Ilves Pallo-Iirot Pirkkahalli C 3-0 (2-0)  
La 27.1. 12:25 Ilves JyPK Pirkkahalli C 1-3  
La 3.2. 12:25 Ilves Ilves B3-pojat Pirkkahalli C

3-5

 
La 10.2. 12:25 Ilves HJK Pirkkahalli C 2-6 (2-2)  
La 17.2. 12:25 Ilves PK-35 Vantaa Pirkkahalli C    
La 24.2. 12:25 Ilves TPV P15 Pirkkahalli C    
La 16.3.   Ilves Saku Sporting Tammela    
La 23.3.   KuPS Ilves Kuopio    
La 30.3. 17:00 JyPK Ilves Vehkahalli, Jyväskylä    
La 6.4.   Ilves KuPS      

Kansallinen Liiga 2023

PÄIVÄ PVM KELLO KOTI VIERAS KENTTÄ TULOS TALLENNE
Pe 14.4. 19:00 PK-35 Vantaa Ilves Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa 0-0 (0-0) Ruudun tallenne
La 22.4. 14:00 Ilves PK-35 Kauppi 3 1-1 (1-0) Ruudun tallenne
Pe 28.4. 18:30 Ilves TPS Kauppi 3 1-0 (0-0) Ruudun tallenne
La 6.5. 15:00 HJK Ilves Bolt Arena, Helsinki 4-0 (3-0) Ruudun tallenne
La 13.5. 15:00 Ilves Åland United Kauppi 3 3-0 (3-0) Ruudun tallenne
La 20.5. 16:00 FC Honka Ilves Tapiolan urheilupuisto, Espoo 1-2 (0-1) Ruudun tallenne
La 27.5. 14:00 Ilves ONS Kauppi 3 3-1 (1-1) Ruudun tallenne
Pe 2.6. 18:30 Ilves KuPS Kauppi 3 0-2 (0-2)  Ruudun tallenne
La 10.6. 16:00 HPS Ilves JYA Housing Areena, Helsinki 1-1 (0-1) Ruudun tallenne
La 17.6. 19:00 Ilves PK-35 Vantaa Kauppi 3 1-2 (1-1) Ruudun tallenne
La 1.7. 14:00 PK-35 Ilves Algeco Areena, Helsinki 4-4 (4-0) Ruudun tallenne
La 22.7. 16:00 TPS Ilves Urheilupuiston yläkenttä, Turku 2-2 (1-0) Ruudun tallenne
La 29.7. 14:00 Ilves HJK Kauppi 3 0-5 (0-1) Ruudun tallenne
Ti 1.8. 18:30 Åland United Ilves Wiklöf Holding Arena, Maarianhamina 3-2 (0-2) Ruudun tallenne
Ke 9.8. 18:00 Ilves FC Honka Kauppi 3 0-2 (0-2) Ruudun tallenne
Su 13.8. 14:00 ONS Ilves Raatin stadion, Oulu 1-4 (1-0) Ruudun tallenne
La 19.8. 14:00 KuPS Ilves Väre Areena, Kuopio 7-0 (3-0) Ruudun tallenne
La 26.8. 15:00 Ilves HPS Kauppi 3 0-1 (0-0) Ruudun tallenne
Su 3.9. 14:00 Ilves ONS Kauppi 3 2-0 (0-0), Haastajasarja Ruudun tallenne
La 9.9. 15:00 Ilves TPS Kauppi 3 2-2 (2-1), Haastajasarja Ruudun tallenne
La 16.9. 17:30 PK-35 Ilves Algeco Areena, Helsinki 1-3 (0-2), Haastajasarja Ruudun tallenne
La 30.9. 14:00 ONS Ilves Heinäpään jalkapallohalli, Oulu 1-3 (0-1), Haastajasarja Ruudun tallenne
La 7.10. 19:00 Ilves PK-35 Kauppi 3 1-0 (0-0), Haastajasarja Ruudun tallenne
La 14.10. 15:00 TPS Ilves Veritas Stadion, Turku 0-2 (0-0), Haastajasarja Ruudun tallenne

Suomen Cup 2023

PÄIVÄ KELLO KENTTÄ KOTI VIERAS TULOS OTTELUTALLENNE
Ke 17.5.2023 20:30 Ilves-kenttä Ilves/2 Ilves 0-5 (0-1), 3. kierros Aamulehden tallenne (tilaajille)
Ke 21.6.2023 18:30 Raatin stadion, Oulu ONS Ilves 1-5 (0-2), 4. kierros Aamulehden tallenne (tilaajille)
Ti 4.7.2023 19:30 Porvoon Keskuskenttä, Porvoo FC Futura Ilves 0-5 (0-2), 5. kierros
La 5.8.2023 17:30 Viitaniemi tekonurmi, Jyväskylä JyPK Ilves 1-2 (0-0), puolivälierä
To 31.8.2023 17:00 Kauppi 3, Tampere Ilves KuPS 1-6 (1-3), välierä Ruudun tallenne

 

Kansallinen Cup 2023

PÄIVÄ KELLO KENTTÄ KOTI VIERAS TULOS OTTELUTALLENNE
La 4.2.2023 12:30 Pirkkahalli Ilves VIFK 9-0 (5-0) Aamulehden tallenne (tilaajille)
 La 11.2.2023 12:30 Pirkkahalli Ilves TPS 0-2 (0-0) Aamulehden tallenne (tilaajille)
La 25.2.2023 17:15 Fennia Arena, Vaasa VIFK Ilves 1-9 (1-4) Kohokohdat VIFK:n Solisportissa
La 11.3.2023 16:45 LähiTapiola-areena, Turku TPS Ilves 1-0 (1-0) Turun Sanomien tallenne (tilaajille)
La 18.3.2023 15:00 Kauppi/3 Ilves Åland United 1-2 (0-1) Aamulehden tallenne (tilaajille)

 

Harjoitusottelut 2023

PÄIVÄ KELLO KENTTÄ KOTI VIERAS TULOS OTTELUTALLENNE
La 14.1.2023 12:30 Pirkkahalli Ilves Ilves P15 3-1
La 21.1.2023 12:30 Pirkkahalli Ilves PK-35 Helsinki 6-0
La 28.1.2023 14:45 Pirkkahalli Ilves HPS 1-2 (0-1) Aamulehden tallenne (tilaajille)

Kansallinen Liiga 2022

RUNKOSARJA

PÄIVÄ PVM KELLO KOTI VIERAS KENTTÄ TULOS TALLENNE
La 26.3. 14:00 KuPS Ilves Kuopio 5-1 (2-0) Ruudun tallenne
La 2.4. 14:00 Ilves FC Honka Kauppi 3 1-0 (1-0) Ruudun tallenne
Su 17.4. 17:00 Ilves PK-35 Kauppi 3 1-2 (1-0) Ruudun tallenne
La 23.4. 14:00 PK-35 Vantaa Ilves Myyrmäki 5-2 (3-1) Ruudun tallenne
La 30.4. 14:00 Ilves NJS Kauppi 3 0-0 (0-0) Ruudun tallenne
La 7.5. 14:00 ONS Ilves Oulu 0-3 (0-1) Ruudun tallenne
La 14.5. 15:00 Ilves Åland United Kauppi 3 1-4 (1-3) Ruudun tallenne
La 21.5. 14:00 Ilves HJK Kauppi 3 0-4 (0-1) Ruudun tallenne
La 28.5. 14:00 HPS Ilves Paloheinä 5-0 (2-0) Ruudun tallenne
Pe 3.6. 18:30 Ilves KuPS Kauppi 3 0-3 (0-2) Ruudun tallenne
La 11.6. 18:30 FC Honka Ilves Tapiola 1-1 (0-1) Ruudun tallenne
La 18.6. 14:30 PK-35 Ilves Pihlajamäki 1-0 (0-0) Ruudun tallenne
Su 24.7. 18:30 Ilves PK-35 Vantaa Kauppi 3 2-4 (0-1) Ruudun tallenne
La 30.7. 17:00 NJS Ilves Nurmijärvi 2-4 (0-1) Ruudun tallenne
Su 7.8. 15:00 Ilves ONS Kauppi 3 1-0 (0-0) Ruudun tallenne
La 13.8. 17:00 Åland United Ilves Maarianhamina 4-0 (3-0) Ruudun tallenne
La 20.8. 17:00 HJK Ilves Töölö 3-0 (2-0) Ruudun tallenne
La 27.8. 18:00 Ilves HPS Ratina 4-0 (2-0) Ruudun tallenne
La 10.9. 14:00 ONS Ilves Oulu 1-1 (1-0) Ruudun tallenne
La 17.9. 16:00 FC Honka Ilves Tapiola 2-3 (0-1) Ruudun tallenne
La 24.9. 15:00 Ilves NJS Kauppi 3 1-2 (1-0) Ruudun tallenne
La 1.10. 17:00 Ilves ONS Kauppi 3 6-0 (2-0) Ruudun tallenne
La 15.10. 16:00 NJS Ilves Nurmijärvi 2-2  (1-2) Ruudun tallenne
La 22.10. 16:00 Ilves FC Honka Kauppi 3 0-3 (0-2) Ruudun tallenne

Suomen Cup 2022

PÄIVÄ KELLO KENTTÄ KOTI VIERAS TULOS OTTELUTALLENNE
Ke 2.2.2022 17:30 Pirkkahalli Ilves/2 Ilves 0-5 (0-1) Aamulehden tallenne
La 5.2.2022 13:00 Pirkkahalli Ilves TPS/T18 9-0 (4-0) Aamulehden tallenne
La 12.2.2022 12:30 Pirkkahalli Ilves FC Honka 0-3 (0-0) Aamulehden tallenne
La 12.3.2022 14:00 Pirkkahalli Ilves JyPK 2-2 (0-1), rp 5-3 Aamulehden tallenne
La 19.3.2022 12:00 Bolt Arena, Helsinki HJK Ilves 3-0 (1-0) HJK TV

Harjoitusottelut 2021-2022

PÄIVÄ KELLO KENTTÄ KOTI VIERAS TULOS OTTELUTALLENNE
La 4.12.2021 12:30 Pirkkahalli Ilves Ilves/2 2-1 (0-0)
La 11.12.2021 12:30 Pirkkahalli Ilves KuPS 0-5 (0-2)
La 18.12.2021 12:30 Pirkkahalli Ilves NJS 2-0 (1-0)
La 8.1.2022 12:30 Pirkkahalli Ilves PKKU 2-0 (2-0) Aamulehden tallenne
La 26.2.2022 12:30 Pirkkahalli Ilves Ilves C-pojat 2-5
La 5.3.2022 12:30 Pirkkahalli Ilves HPS 0-1 (0-1) Aamulehden tallenne

Kansallinen Liiga 2021

PÄIVÄ PVM KELLO KOTI VIERAS KENTTÄ TULOS RAPORTTI
Su 18.4. 16:00 FC Honka Ilves Tapiola 2-2 (0-1) Otteluraportti
La 24.4. 15:00 Ilves Åland United Kauppi 3 0-3 (0-1) Otteluraportti
Su 2.5. 17:00 Ilves TiPS Kauppi 3 0-4 (0-2) Otteluraportti
La 8.5. 14:00 PK-35 Ilves Helsinki 2-1 (1-0) Otteluraportti
Ma 24.5. 19:00 PK-35 Vantaa Ilves Myyrmäki 3-2 (1-1) Otteluraportti
La 29.5. 16:00 Ilves HJK Kauppi 3 1-3 (1-0) Otteluraportti
Su 6.6. 16:00 KuPS Ilves Kuopio 2-0 (1-0) Otteluraportti
Ti 29.6. 19:00 Ilves JyPK Kauppi 3 2-1 (2-0) Otteluraportti
La 3.7. 15:00 Ilves FC Honka Kauppi 3 1-1 (0-1) Otteluraportti
La 10.7. 17:00 Åland United Ilves Ahvenanmaa 2-2 (1-2) Otteluraportti
La 17.7. 16:00 TiPS Ilves Tikkurila 5-0 (1-0) Otteluraportti
La 24.7. 15:00 Ilves PK-35 Kauppi 3 3-2 (2-1) Otteluraportti
Ti 27.7. 19:00 Ilves HPS Kauppi 3 1-0 (0-0) Otteluraportti
Ti 3.8. 19:00 JyPK Ilves Jyväskylä 0-4 (0-3) Otteluraportti
La 7.8. 18:30 HPS Ilves Helsinki 1-4 (0-2) Otteluraportti
Su 15.8. 15:00 Ilves PK-35 Vantaa Kauppi 3 2-4 (1-3) Otteluraportti
La 21.8. 14:00 HJK Ilves Helsinki 3-0 (2-0) Otteluraportti
La 28.8. 17:00 Ilves KuPS Kauppi 3 0-4 (0-2) Otteluraportti
La 4.9. 17:00 HPS Ilves Helsinki 1-4 (1-2) Otteluraportti
Pe 10.9. 18:00 PK-35 Ilves Helsinki 1-1 (0-0) Otteluraportti
La 25.9. 18:30 Ilves HPS Kauppi 3 4-0 (3-0) Otteluraportti
Ke 29.9. 18:30 Ilves JyPK Kauppi 3 2-2 (1-1) Otteluraportti
Ke 6.10. 19:00 JyPK Ilves Jyväskylä 0-2 (0-0) Otteluraportti
La 9.10. 16:30 Ilves PK-35 Kauppi 3 0-2 (0-1) Otteluraportti

Suomen Cup 2021

PÄIVÄ KELLO KENTTÄ KOTI VIERAS TULOS RAPORTTI
La 13.2.2021 12:00 Turku TPS Ilves 0-3 (0-1) Otteluraportti
La 27.2.2021 12:45 Pirkkahalli Ilves Åland United 1-3 (1-2) Otteluraportti
La 20.3.2021 13:00 Helsinki HJK Ilves 5-0 (1-0) Otteluraportti

Harjoitusottelut 2021

PÄIVÄ KELLO KENTTÄ KOTI VIERAS TULOS RAPORTTI
La 23.1.2021 12:45 Pirkkahalli Ilves FC Honka 1-2 (0-1)
La 30.1.2021 14:45 Kuopio KuPS Ilves 3-2 (0-1)
La 20.2.2021 12:45 Pirkkahalli Ilves Ilves/2 2-2 (1-2)
La 13.3.2021 12:45 Pirkkahalli Ilves HPS 3-1 (2-1)
La 27.3.2021 12:45 Pirkkahalli Ilves TiPS 1-4 (0-3)
La 10.4.2021 12:00 Kauppi 3 Ilves Pallo-Iirot 1-0 (0-0)

Kansallinen Liiga 2020

PÄIVÄ PVM KELLO KOTI VIERAS KENTTÄ TULOS RAPORTTI
La 13.6. 18:00 FC Honka Ilves Tapiola 1-1 (0-0) Otteluraportti
Ke 17.6. 19:00 Ilves HJK Tammela 1-2 (1-1) Otteluraportti
Su 28.6. 15:00 Ilves TiPS Tammela 0-1 (0-1) Otteluraportti
La 4.7. 17:00 Åland United Ilves Ahvenanmaa 0-1 (0-0) Otteluraportti
La 11.7. 15:00 Ilves KuPS Tammela 1-3 (0-2) Otteluraportti
Su 19.7. 16:00 TPS Ilves Turku 0-3 (0-3) Otteluraportti
La 25.7. 15:00 Ilves JyPK Tammela 3-1 (1-0) Otteluraportti
La 8.8. 15:00 Ilves PK-35 Helsinki Tammela 0-1 (0-0) Otteluraportti
Pe 14.8. 19:00 PK-35 Vantaa Ilves Vantaa 1-0 (0-0) Otteluraportti
Pe 21.8. 19:00 Ilves FC Honka Tammela 2-3 (2-0) Otteluraportti
Ti 25.8. 19:00 HJK Ilves Helsinki 1-0 (0-0) Otteluraportti
Su 30.8. 17:00 TiPS Ilves Tikkurila 2-1 (0-1) Otteluraportti
La 5.9. 15:00 Ilves Åland United Tammela 1-3 (0-3) Otteluraportti
La 26.9. 15:00 KuPS Ilves Kuopio 3-1 (1-0) Otteluraportti
La 10.10. 14:00 Ilves TPS Tammela 2-4 (0-2) Otteluraportti
La 17.10. 14:00 JyPK Ilves Jyväskylä 2-1 (0-0) Otteluraportti
La 31.10. 15:00 Ilves PK-35 Vantaa Tammela 4-1 (3-1) Otteluraportti
La 7.11. 14:00 PK-35 Helsinki Ilves Helsinki 0-1 (0-0) Otteluraportti

Suomen Cup 2020

Pvä Klo Kenttä Koti Vieras Tulos
La 18.1.2020 13.30 Jyväskylä JyPK Ilves 3-3 (1-1)
La 25.1.2020 12.30 Pirkkahalli Ilves PK-35 vantaa 1-1 (0-1)
Su 16.2.2020 17.00 Maarianhamina Åland United Ilves 3-0 (2-0)